Dedikim babit

Dashuria ime e pare dhe e funditasnjehere nuk kam dashur dike si ti dhe kurr nuk do te dua dike si te kam dashur ty. Krenare qe jam bija jotefaleminderit qe je babai im! Une dhe ti nuk jemi ndare vetem se kemi filluar nje komunikim tjeter qe per ne eshte i panjohur.

Kam pasurkam dhe do te kem baba me te mirin ne bote. Me emrin tend jam bija me krenare! Faleminderit per dashurine qe ma dhefaleminderit per bisedat tona te gjatate cilat vetem ti ke mund te mi besh ne menyrenme te dashur dhe me humorin qe e trashegova nga ti! Faleminderit qe cdo here ke pas kohe per mua!

Faleminderit qe cdo here ke pas mirekuptim per sjelljet e mija! Faleminderit qe ma tregove rrugen e jetes! Faleminderit per femijerine time te lumtur! Faleminderit qe me mesove ti dua njerezit … Keto falenderime baba dhe nje milion te tjera i kam ne shpirte!

Te premtoj qe do te jem mirete premtoj qe do ti realizoj enderrat qe i kishe per mua. Cdo pjese e qenies time eshte pjese e yte! Une jam ti!!! Te premtoj se do ti vazhdoj te gjitha aktivitetet me humorin qe ti ma trashegove dhe nuk do te ndalem! Edhe pse jam shume e thyerky ishte premtimi i fundit qe ta dhashe. Ne nuk u ndame vetem nderruam menyren e komunikimit. Te dua pafundesisht. Vajza babit Besjana.

dedikim babit

Po ashtu falemenderoj gjith familjart, miqt e dashamir qe nuk na lat vet keto dite te veshtira sado pak na lehtsuat dhimbjen qe nuk do te sherohet kur. View this post on Instagram.Ta ruaj informacionin? Faqja 1 prej 6 1 2 Tema: Dedikuar babit tim.

Sftp public key authentication linux

Dedikuar babit tim Dua te flas per ty o babapor fjale nuk po di te nxjerr nga goja. Dua te shkruaj per typor gishtat me shikojne me percmim.

E dine qe s'jam dhe s'do jem i afte kurre te te ngrej ne piedestalin qe meriton dhe e dine qe s'jam i zoti te thur fjaleper te perqafuar imazhin tend aq sa dua. Sa dua te te ngjaj mor bab. Sa dua te ecen ne hapat e tua. Sa krenar jam kur me pyesin njerezit se biri i kujt jam. Kalove nje jete me halle ne kurriz. Kurre nuk ta vleresuam o shpirt i vllait. Si motorr punon nga mengjesi deri ne darke. Si luan perpiqesh te cash ne kete bote te egervetem e vetemqe ne folene tende te kete jete e mireqenie.

Dua te te puth rrudhat ne ball or babdua te te shtrengoj fort kraharor dhe te te them me zemer " Faleminderit " Eh ta dish sa e embel me duket ajo shpulla jote. Eh ta dish sesa me nevojitet sot. Sa te drejte paske patur te gjithcka Sa i qete ndjehem kur ti je ne kete bote.

Kushdo mund te me hedhi tutjekushdo mund te me zhgenjejekushdo mund te tradhetojepor ti kurre. Mos me ler vetem ne kete bote se pa ty jam askushi. Ti je jasteku ku une mbeshtes koken.

Ti je vendi ku une gjej te verteten. Ti je babai im. E di qe kurre nuk i mbajta dot premtimet sic duhet ti mbaja. E di qe kurre nuk bera ate gje qe ti deshe. Kurre nuk ta degjova fjalen me vemendje dhe gjithmone te kundershtova. Me kerkove korrektesine dhe kurre nuk e zbatova. Te turperova ne shume vende. Vuajte nje jete por imazhin tend ne shoqeri e mbajte te paster me nder dhe une Me dhe frymen e me rrite.

Me gatove e me hape syte per jeten. Me bere burre dhe me forcove. Dhe e di qe kurre nuk do mundem te ta shperblej. Degjoja nje kenge para ca ditesh dhe ishte dedikuar babait.

Fjalet e saj me rrembyen dhe me hodhen ne ujvarat qe buronin mallrespektdashuri dhe deshire per te qene prane teje. Vete me thoje gjithmone " Cfaredo te behesh apo te arrish ne jetepara prindit mbetesh - femije - " " Te perulem dhe me dashurine dhe respektin suprem te lutem : Mos me ler vetem ne kete botese pa ty jam askushi! Kjo teme eshte vetem per to -- Qe aq shume na mungojne. Me pelqeu shume ca shkruajte Nuk e kame larg babain dhe nuk me mungon sa mund tju mungoj disave nga ju qe jeni larguar nga ai.

Zakonishte thon qe nje gje e velerson kur e humbetTa ruaj informacionin? Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej Ne mengjes heret u zgjova Athua dicka me zgjoj Mu kujtua dashuria ime Ditlindjen do festoj!

Dallimi mes seksit në jetë dhe atij në filmat porno

Do te doja te jem piruni Ne dore te me mbash A thua kjo me zgjoj nga gjumi Pasten qe ta hash! Kur qirinjet te i fikesh N'deshire me fut dhe mua Jam une e dashura jote Qe me shpirt te dua! Me shpirt e me zemer Te uroj shendet Lumturia e gezimi Te prifshin per jete! Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu. Dita ma e madhe per ty une sjom me ty Po du met pa edhe niher tu m'kqyr en sy. T'verteten tu munu ka une me shty Tash po kom qef qat koh me mujt mrapa me kthy.

Fjalt um mlidhen n'zemer e n'trup tem kallzohen Permes zonit tem shum larg tash dergohen. Deri atje kur ti me tjeter kon tash je A mendon najher se dikend dikur vet e le.

Wpf bar chart

Ti mu mle tash mos u kthe Kto fjal qe ti thash mo perpara mos I nje. Qysh ja kom nis per ty urimin po perfundoj Urime Ditlindjen pa mu jet t'gjat te deshiroj!

Sod e shoh ni dat me rendsi n'kalendar Qe ajo dat shum shpejt zemren ma ka marr Dita e tmerrshme nata e merzitshme Zemra jeme qan per jeten ton t'dhimshme. Pse jo si dikur bashk me festu Pse je n'krah tjetrit pse sje me mu Perballem me vetveten por nuk kam fuqi Se emri yt eshte gjithmone tek un edhe pse sjam me ty. Ti sod po festoon per ni vit ma shum E une tu mendu per ty po mbes pa gjum Rri I ulur me askend smund te bisedoj Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj.

dedikim babit

Ditlindjet e tua me rend po vijn e shkojn Ato vite kur jem kon bash ti kujtojm Se shum sene me ty I perjetova n'ket jet E tash u harruan sikur me djeg ni flet. Rri e pres nje dit qe te kthehesh tek une E pres at dit nuk dua azgje me shum Tash jeta jem ndryshoj ska jet normale Nganjeher dua t'vi qe te kerkoj falje. Tash tash je me tjetrin tjetrit I thu tdu Urime Ditlindjen jeto jeten pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu.

Where there is love. Ishte nje pjese e nje kenge pas e ndryshuar pak. Edhe po te kisha mundesi Nuk do ta puthja ballin Buzet i kam te ngrira S'do ta shuaja mallin!! Edhe duart i kam te ngrira Nuk mund te t'ledhatoj Syt me jane shterr moti S'mund as te lotoj!Eh koha po kalon e malli po na shtohetDit po shkojn e syt ala po lotojnSdi qka me ba tu menu po rri sa koh e mir ish ajo me ty Babi pse sme fole,pse lotin sma fshive,pse si dikur kur ishe me mua,sma ndale dhimbjen.

Po me mungon Babi shum,e per ty kam mall. Po me mungon ajo koh kur veq me fjal qdo dhembje ma ke ndal. Mungesa e Babit. Zot,njeher te vetme me degjo Mirmrama :.

Pymc3 tensorflow

Por them Jeton. Sepse ti nuk Vdes.

Obd1 connector diagram

Babi Im. ME MUNGON SHUME BABA Koha sheron te gjitha plagetpor dhimbjet nuk sherohen kurr,si mund te jete mire ku vjen qdo dite dhe qdo vit, ku ti ketu mungon,qdo gje me duket e zbeht pa ty,me duket sikur qdo gje ka ndodhur vetem pak dite me pare, trishtohet shpirti vajton zemra loti nuk ndalon edhe pse e dim qe vdekja nuk ka kthim ,ndonjeher nuk ja vlen pa ty te jetohet ,dhe sot u be 1 vit pa tyme duket si sot ata syt e tu qe me shikonin me embelsi, zeri jot i ngroht qe gjithmon me ka ber te jetoj,thjesht jam e gjall por dhe e vdekur pa ty,edhe pse nuk jemi bashk ,ti je pjes e jetes sime qe do jetosh gjithmon ne zemren time.

Jump to. Sections of this page. Accessibility help. Email or phone Password Forgotten account? See more of Poezi per babin e vdekur on Facebook. Log In. Forgotten account? Not Now. Visitor Posts.Krenare qe jam bija jotefaleminderit qe je babai im! Une dhe ti nuk jemi ndare vetem se kemi filluar nje komunikim tjeter qe per ne eshte i panjohur. Kam pasurkam dhe do te kem baba me te mirin ne bote.

Me emrin tend jam bija me krenare! Faleminderit per dashurine qe ma dhefaleminderit per bisedat tona te gjatate cilat vetem ti ke mund te mi besh ne menyrenme te dashur dhe me humorin qe e trashegova nga ti!

Faleminderit qe cdo here ke pas kohe per mua! Faleminderit qe cdo here ke pas mirekuptim per sjelljet e mija! Faleminderit qe ma tregove rrugen e jetes!

Mahmut Ferati - Kenga per babain (Gezuar 2018)

Faleminderit per femijerine time te lumtur! Faleminderit qe me mesove ti dua njerezit … Keto falenderime baba dhe nje milion te tjera i kam ne shpirte! Te premtoj qe do te jem mirete premtoj qe do ti realizoj enderrat qe i kishe per mua.

Urime Ditelindjen për Fëmijë

Cdo pjese e qenies time eshte pjese e yte! Une jam ti!!! Te premtoj se do ti vazhdoj te gjitha aktivitetet me humorin qe ti ma trashegove dhe nuk do te ndalem! Edhe pse jam shume e thyerky ishte premtimi i fundit qe ta dhashe. Ne nuk u ndame vetem nderruam menyren e komunikimit. Te dua pafundesisht. Vajza babit Besjana. Po ashtu falemenderoj gjith familjart, miqt e dashamir qe nuk na lat vet keto dite te veshtira sado pak na lehtsuat dhimbjen qe nuk do te sherohet kur.

Data credits: corona-ks. Rexhep Mala, Aktash, Nr. Linku i lajmit u kopjua. Foto: Fatlum Hajredinaj. View this post on Instagram. Coronavirus - Statistikat Total Kosova. Shfaq Komentet. Na ndiqni:.Nju Jork. Je poet i lindur, vllajo! I nderuari Z. Grigor Jovani. Nuk e di se sa i vertete eshte lajmi qe mesova qe sot ke datelindjen, mbasi kjo data e sotme njihet boterisht per genjeshtare.

Me respekt Vlashi Fili.

Ezel season 2

Filadelfia, USA. I dashur Gole, Jam i nje mendjeje me ndonje koleg, qe e ve ne dyshim njoftimin per ditelindjen tende. Se pari, kjo ndodh se sot eshte 1 prilli, "dita e rrenave. Se dyti, sigurisht, kjo vjen nga qe ti ke prane nje "mashtrues" si Pilo Zyben ha,ha.

Wc4 mods

Megjithate, kesaj here po e marr kete lajm te mireqene dhe te uroj nga zemra: Gjithe te mirat e kesaj bote, shendet te mire, begati dhe lumturi familjare! Por dhe ne lindi me 1 prill, Golja yne prape mbetet burre, se kur flet per art e femra nuk na thote genjeshtra kurre.

Vihet Petro ne siklet, nis urim nga Kanadaja. Shkruan prere Vaid Hyzoti: -Golja me ka rrejte gjithe jeten. Dilaveri bredh katundit, bashke me Noken mbledhin lule, ngrene dolli tek "Dashnorja e fundit", zbrazin gota e shqyejne kofshe pule. Me 1 prill qe ne agim kesaj ditelindjeje i vjen jehona merr Pegasi fluturim qe te mbledhe urimet tona. Epo, Gezuar Grigor djali, mos t'u ndafte kurre rinia, si rreke qe zbret prej mali te burofte perhere poezia. Miqesisht Ndue Lazri. Ndryshe nuk do mahniteshim nga "mashtrimet".

Gezofsh familjarisht si ta do zemra ne kete dite jubilare. Gjithshka te mire Monda Moisiu". Gezuar ditelindjen. Uroj te plakesh i lumtur, bashke me familjen. Sot kam blere nje tufe te bukur me lule per shoqen time, Mira! Po hidhu vete po munde, se jam larg, Mblidh dhe per mua, Ka plot ne kodrat tona, si dhe neper lendina Apo s'kane mbete djerrina! Urimet me te mira! E rendesishme eshte qe dhe vite te kemi prej teje genjeshtra artistike!

I paskemi ditelindjet prane e prane, miku im! Une e kisha sot, ti e ke neser Ne fakt, neser do te thote pas 15 minuta Te pershendes dhe te uroj shendet, fat, sukses dhe sa me shume krijimtari U befsh vjec Grigor!

Me sinqeritet. C'thua, e thua me shpirt, e shpirti nuk eshte genjeshtar. Studiova Filologji. Komunikoni me mua grigorjovani gmail.

dedikim babit

Revista "Pegasi".Desha te gjeja nje fraze te jashtezakonshme por nuk ekziston asnje aq e bukur sa te transmetoje gjith dashurine qe kam per ty Meqenese thjeshtesia eshte forma e bukurise Vella i dashur, gjaku i gjakut tim te uroj edhe vite te lumtura. Dedikuar vllait tim Dejonil Sot para 23 vitesh Zoti na bekoi me nje engjell.

Ji krenar per veten. Edhe pranvera te lumtura vellacko. Urime ditlindjen. Urime ditlindjen i shtrenjti im. Je krenaria ime. Urime ditlindjen moter edhe shum te tjera te dashuroj ne jet te jesh e lumtur per gjithmon. Ti je speciale, ti je motra e cilat perlahet me mua, luan me mua, me ndihmone, me bertet. Por mbi te gjitha ti je motra ime me nje zemer te bute dhe te dua shume motra ime e dashur.

Te deshiroje shum lumturi dhe suksese ne jete. Urime detlindjen o vella i dashur shpresoj tet te lumtur rinin tane qe dot kesh xhithmon e ibafshvjet te lumtra dhe me gezime tung nga leta. Qyteti : Kukes - Postuar me: August 16, am Email. Qyteti : Kukes - Postuar me: August 15, pm Email.

Qyteti : prishtin - Postuar me: October 12, pm Email. Qyteti : mitrovic - Postuar me: July 8, pm. Qyteti : Gjakov - Postuar me: June 3, pm Email. Qyteti : viti - Postuar me: May 13, am Email. Qyteti : prishtin - Postuar me: February 4, pm Email. Postuar me: December 3, pm Email.